Cégvilág

Két nap alatt húsz nyertes startup

Két startupverseny eredményét hirdette ki múlt héten a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány: a Rheinland Pitch on Danube nyertese az egyik legnagyobb németországi startupverseny döntőjébe jutott.

A Budapesti Vállalkozásfejlesz­tési Közalapítvány (BVK) a Digital Stadt Düsseldorf Egyesülettel és a Startplatz Düsseldorffal együttműködve április 3-án tartotta a Rheinland Pitch, a legnagyobb németországi startupverseny elődöntőjét, a Rheinland Pitch on Danube-ot. A megmérettetésen öt Be Smart-nyertes magyar startup mérkőzött meg egymással. A GlovEye csapat egy olyan speciális eszközt alkotott, amellyel a vak és gyengén látó emberek bármilyen nyomtatott szöveget Braille-írásként érzékelnek. A HunCut CNC Kft. célja, hogy megalkossa és bevezesse a piacra a világ első intelligens desktop CNC megmunkálóközpontját, amely ötvözi a hagyományos CNC marógépet a 3D szkennerrel. A HypCam egy nagy sebességű, torzításmentes 3D képfeldolgozó rendszert fejlesztett. A W-Heat terméke egy olyan biológiailag lebomló homlokzati hőszigetelés, amely beépítve tartós, ellenáll a környezeti hatásoknak, viszont az élettartama végén, amikor eltávolítják a homlokzatról, természetes úton, szennyezőanyag hátrahagyása nélkül lebomlik. A júniusi düsseldorfi döntőbe a Sincroll Drive Technologies Kft. jutott, amely egy újfajta hajtástechnológiát fejleszt, golyókat alkalmaz a hajtóművekben. A technológiára tizenhat országban van szabadalmuk, és már számos prototípust készítettek, amelyek igazolják a koncepciót. A piac óriási, 200 milliárd dollár nagyságrendű, az ügyfélbázisuk körülbelül 1300 cégből áll világszerte. A nagy médiafigyelem mellett zajló németországi döntő kiváló lehetőségeket biztosít a vállalkozásnak arra, hogy kapcsolatokat építsen német befektetőkkel, cégvezetőkkel, döntéshozókkal, és megismerje a német startup ökoszisztémát.

A Be Smart versenyt kilencedik alkalommal hívta életre a BVK, 63 startup jelenkezett, és a zsűri 20 nyertest hirdetett ki, amelyek Budapest főváros és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával a dublini FutureScope konferencián, a Rheinland Pitch on Danube versenyen, a lisszaboni Smart City Summiton és a think.BDPST kísérőrendezvényén, a Start­up Expón mutatkozhatnak be. A nyertesek között van – a teljesség igénye nélkül – például az e-fásli, amely az első öntanuló terápiás eszköz. Intelligens, viselhető, és személyre szabott kezelést biztosít szerveroldali big data analízis segítségével. Díjazták a Mindtech apps megoldást is, a csapat olyan innovatív, agy–számítógép kapcsolaton alapuló mobilalkalmazásokat fejleszt, amelyek jobbá teszik az emberek mindennapjait. A fejlesztés az agyhullámok detektálása által mind figyelmiszint-mérésnél, mind pedig az orvosi diagnosztika területén nyújt segítséget. Nyert továbbá az Agribotix fejlesztése, amely egy robotikus rendszer. A földeken szükséges teendők 95 százalékát elvégzi, száz százalékig tiszta és zöldtechnológiára épül, zéró emisszióval. A technológia napelemmel működik, és képes nedvességet lecsapolni a levegőből, használatával a termőföld visszanyeri megújulóképességét.

Ezek is érdekelhetik