Szeptemberben 2 százalékot emelkedett a BUX, 39 794 pontról 40 601-ig jutott. A BÉT közleménye szerint a BUX emelkedésére és a befektetői hangulatra vélhetően a jegybankok ismételt lazító intézkedései hatottak kedvezően. Hozzáteszik, hogy az első őszi hónapban sem egyszerűsödtek a nemzetközi színtér bonyodalmai. A Brexit körüli feszültség és a kereskedelmi háború újabb hullámokat vetett, miközben egy erőszakos cselekmény, a szaúdi dróntámadás – ha rövid időre is – látványosan megemelte a kőolaj világpiaci árát.
Bár az index emelkedett, de a napi és a havi forgalom csökkent augusztushoz képest. Szeptemberben a teljes forgalom 176 milliárd forint volt az egy hónappal korábbi 202,5 milliárd forint után, egy kereskedési napra vetítve átlagosan 8,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. A teljes havi forgalom 55 százalékát az OTP adta. A bank papírjai jól teljesítettek, és 6,5 százalékkal 12 790 forintra drágultak a 12 010 forintos árfolyamról. A többi blue chip közül a Magyar Telekom árfolyama tudott még nőni 4 százalékkal, 440 forintig. A Mol viszont 2 százalékkal, 2890 forintig esett. A Richter-részvények árfolyama 1 százalékos értékvesztéssel 4970 forintra csökkent, annak ellenére, hogy a papírok a hónap végén még a pszichológiai 5000 forintos szint felett maradtak. Az ötödik legnagyobb részvény, az Opus árfolyama 1,3 százalékkal 388 forintig emelkedett, a hamarosan nevet és tevékenységet is váltó Est Media részvényei viszont majdnem 16 százalékkal, 127 forintra lőttek ki.
A BUX index a 2 százalékos erősödésével a német DAX-hoz és a közép-európai vezető részvényeket összesítő CETOP indexhez viszonyítva is pozitívan teljesített. A BÉT közleménye kitért arra is, hogy a főbb amerikai tőzsdeindexek szeptemberben eddigi abszolút csúcsaik közelébe emelkedtek, de a jelentősebb európai indexeknél is 5-8 százalékos növekedés volt megfigyelhető. A befektetési szolgáltatók versenyében ismét a Wood lett a nyertes megközelítőleg 97 milliárd forintos forgalmával, a dobogó második fokát a Concorde foglalhatta el 82 milliárddal, a harmadik pedig az Erste lett nem egészen 79 milliárd forinttal. Még a tizedik legnagyobb forgalmat lebonyolító brókercég is négymilliárd forintnál nagyobb összeggel kereskedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.