BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kanada is fizetésre kötelezi a Facebookot

Ausztrália után egy újabb vezető ország állt a sarkára a techcég befolyásával szemben.

A Reuters beszámolója szerint csütörtökön Kanada bejelentette, hogy a Facebookot fizetésre kötelezi a helyi sajtóorgánumoktól átvett hírtartalmak után.

Az ország döntése újabb frontot nyithat a multinacionális cég és a nemzeti szabályozások háborújában.

Ahogy VG.hu is beszámolt róla, Ausztrália is hasonló médiapiaci szabályozást lengetett be a héten, a közösségi platform mögött álló cég válaszul pedig kvázi letiltotta a szigetországot a hírpiacról.

Az amerikai technológiai óriás közölte, hogy az ausztrál kiadóknak ezentúl tilos bármilyen tartalmat megosztaniuk vagy közzétenniük oldalain, ezzel egy időben pedig az ausztrál közönség a nemzetközi hírpiacról származó tartalmat sem érheti el és oszthatja meg.

Fotó: Getty Images

A kanadai kormányzat döntése sem légből kapott: az ország médiapiacát súlyosan megviseli, hogy a Facebook és társainak egyre nagyobb befolyásával a médiafogyasztói trendek is drasztikus keretek között formálódnak át.

Állami becslések szerint évente 620 millió kanadai dollártól esnek el a szerkesztőségek azzal,

hogy a közösségi média nem vállal jogdíj-kötelezettséget a hírszolgáltatók tartalmainak átvétele után. Az igazságos megadóztatás csak Kanadában 700 újságíró karrierjét – az összes háromezerből – mentheti meg.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.