BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tízezrekkel ugrott meg a programozók száma

R. P. | A patrióta magyar gazdaságpolitika mindig szívesen fogadja azokat a piaci szereplőket, amelyek otthonuknak tekintik Magyarországot, ezek a vállalkozások magas hozzáadott értékű folyamatokat, munkahelyeket és béreket biztosítanak – mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára az Evosoft székházátadóján. A gazdaság újraindítása nyomán megkezdett programozóképzéseken az Evosoft 60 ezer informatikust képzett ki, akik már munkát is találtak új szakmájukban. György László aláhúzta: a képzésen részt vevők programozóként legalább 35 százalékkal többet keresnek, mint korábban. A kezdő bruttó bér az Evosoftnál a képességektől függően 520–600 ezer forint, ez 30-50 százalékkal több az országos átlagnál. Az informatikai szektorban 33 ezerrel többen dolgoznak, mint a válság előtt, és sikerült aránylag magasan tartani a foglalkoztatottságot. Az ITM államtitkára a frissen átadott épületről elmondta: a székház innovatív és fenntartható. A pandémia hatással volt a munka megszervezésére, az új irodaház ezeket a szempontokat is figyelembe vette – mondta Petényi István, az Evosoft ügyvezetője. „Ez az épület az innováció és az együttműködés jelzőfénye lehet, és mi tölthetjük meg tartalommal” – emlékeztetett az alapkőletételkor elhangzottakra. Peter Körte, a Siemens AG technológiai igazgatója (CTO) rámutatott, hogy az új székház hozzájárul az auto­matizálási, a közlekedési és orvosi eszközök fejlesztéséhez, s a cég elkötelezett Magyarország ipari fejlesztése mellett.

Noah Steinberg, a kivitelező Wing Zrt. elnök-vezérigazgatója ismertette, hogy mintegy 1400 négyzetméternyi labor van az épületben, amely a legkorszerűbb igényeknek megfelelően készült el. A laborok a bérlő cégek tevékenysége mellett nagymértékben hozzájárulnak Magyarország kutatás-fejlesztési tevékenységéhez. Noah Steinberg arról is beszélt, hogy a Duna partján felhúzott irodaház környezete is inspiráló, mivel a hátsó irodákból is látható a folyó.

A szektorális kezdő bérnél

30-50

százalékkal többet kínálnak

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.