A gazdaság motorjaként és finanszírozóként a bankszektor különösen fontos szerepet játszik a fenntarthatósági célok elérésében. A bankcsoport kiemelt szerepet kíván vállalni a fenntartható gazdaság megteremtésében Magyarországon

 – olvasható a Magyar Bankholding közleményében. A Bankholding elnöki főtanácsadója, Puskás András a vállalat ESG-stratégiájával kapcsolatban kiemelte: nemcsak a jelenlegi szabályozói elvárásoknak akarnak megfelelni, hanem a jövőbeli fogyasztói igényeknek is, sőt, aktív szemléletformálási munkát terveznek végezni ügyfeleik és munkavállalóik körében.

 Mi az az ESG?

Az ESG mozaikszó az environmental (környezeti), a social (társadalmi-felelősségvállalási) és governance (vállalatirányítási) angol szavakból áll össze. A nemzetközileg is használt szempontrendszer célja a vállalatok társadalmilag és környezetileg fenntartható működésének nyomon követése és ösztönzése.

A Bankholding ESG-stragétiája a tagbankok – Budapest Bank, MKB Bank, Takarékbank – korábbi kezdeményezéseire és eredményeire épít, ezeket rendezi stratégiai keretbe, mint például a Budapest Bank Zöld Programját, az MKB Csoport Fenntarthatósági- és Klímastratégiáját, illetve a Takarék Jelzálogbank Zöld Jelzáloglevél Keretrendszerét.

Cél a karbonsemleges működés

A stratégia szerint a Magyar Bankholding kiemelten kezeli Magyarország élelmiszerbiztonságához hozzájáruló agrárszektort, a szektorokat, illetve a környezetbarát ingatlanok finanszírozását. 

A hitelkérelmek elbírálása során nagyobb hangsúlyt kapnak majd az ESG kockázati szempontok. 

A Magyar Bankholding tagbankjai jelenleg is kínálnak ESG befektetési alapokat, ezek arányának növelését tervezik. A bankcsoport minél nagyobb arányban tervez energiamixébe zöld energiát bevezetni, emellett felülvizsgálják a bankfiókok és irodaházak energiaszükségleteit is. 

Az ESG stratégia fontos eleme a karbonsemlegesség elérése, aminek része a bankcsoport ökológiai lábnyomának felmérése, majd egy részletes terv kidolgozása annak folyamatos csökkentésére.

A Magyar Bankholding közleményében azt írja: elkötelezett a munkavállalók jólléte iránt, kiemelt jelentőséget tulajdonít a munkavállalók fizikai és mentális egészségmegőrzésének. A csoport különböző programokat tervez indítani munkavállalók ESG tudatosságának és ismereteinek bővítésére,
a szemléletformálásra. 

A női felső vezetők számát tekintve a bankcsoport jelenleg is a piac vezető szereplői közé tartozik, és a stratégia értelmében elkötelezett a női vezetők
arányának további növelése iránt.