A Magyarországon is autógyárat építő BYD elektromosautó-gyártó vállalat, valamint a BNP Paribas tulajdonában álló Arval, a teljes körű járműlízing és az új mobilitási szolgáltatások nemzetközi szakértője együttműködési megállapodást kötött. Szándéknyilatkozatuk szerint a felépítendő együttműködés célja a magán- és céges értékesítésben rejlő lehetőségek lehető leghatékonyabb kiaknázása a személyautók és a hasznonjárművek európai piacán – ismertette hétfői közleményében a BYD.

A BYD és az Arval stratégiai együttműködése az európai magán- és flottaeladások élénkítése érdekében
Stratégiai megállapodást kötött a BYD és az Arval. Fotó: BYD

A kommünikében hozzátették, hogy a szándéknyilatkozat a személyautók esetében a fő együttműködési területként a vásárlók autóflottáinak minél gyorsabb és átfogóbb villamosítását jelöli meg. Az együttműködés a könnyű haszonjárművekre, sőt, az akkumulátoros elektromos járműveket, energiatároló akkumulátorokat és napenergia-rendszereket összefogó teljes energetikai rendszerekre is kiterjed. A stratégiai együttműködés fontos célkitűzése, hogy kiemelje az elektromobilitás előnyeit, és egyben előnyös finanszírozási lehetőségeket is kínáljon az európai vásárlóknak.

A szándéknyilatkozatot a BYD központjában, a kínai Sencsenben írta alá Michael Shu, a BYD Europe vezetője, és Alain Van Groenendael, az Arval vezérigazgatója.

A kínai gyártó 2022-ben mutatta be innovatív személyautó-palettáját az európai piacon, s az azóta eltelt, alig több mint egy év alatt a BYD európai kínálata immár öttagúvá bővült. A márka kimagasló minőségű, magas biztonsági színvonalú, nagy teljesítményű és kiváló hatásfokú járműveivel 19 ország piacán van jelen Európában.

2023-ban a BYD több mint hárommillió újféle energiával hajtott járművet értékesített világszerte, a terjeszkedés következő fontos állomása az európai gyártás beindítása lesz.

 

M?lndal,,Sweden,-,May,14,2023:,Long,Row,Of,Byd
Hamarosan Szegeden gyártják majd a BYD személyautóit.
Fotó: Trygve Finkelsen

Az Európa 29 piacán tevékenykedő Arval a megállapodás értelmében felveszi lízing- és bérleti kínálatába a BYD modelljeit. A BNP Paribas tulajdonában álló, 1986-os alapítású Arvalnak nagy a tapasztalata a nemzetközi járműlízing, a flottakezelés és a mobilitási szolgáltatások területén, az egy-két autós flottáktól egészen a sok ezer járműből álló, nemzetközi járműparkokig. Jelenleg több mint 1,7 millió jármű fut világszerte az Arval kezelésében álló flottákban. 

A szándéknyilatkozatban leírt együttműködés kiemelt célja az európai vállalkozások működésének támogatása elérhető, és számukra optimális mobilitási megoldást kínáló elektromos járművek formájában. Alain van Groenendael, az Arval vezérigazgatója elmondta, hogy a BYD-vel kötött megállapodás megerősíti és támogatja ügyfeleik flottáinak átfogó villamosítására és a folyamat felgyorsítására irányuló törekvéseiket. Egyúttal bízik benne, hogy együttműködés révén még több vállalkozás és magánvásárló vált majd tisztán elektromos autózásra.

Sokkal több balesetet okoznak az elektromos autók, mint a benzinesek

A Hertz autókölcsönző és a LexisNexis Risk Solutions biztosításokkal foglalkozó cég adatai szerint az elektromos autók sokkal többször keverednek balesetbe, mint belső égésű társaik. Emiatt a Hertz le is cserélte 20 ezer elektromos autóját benzinesre, mivel a balesetek után a biztosítási költségek már túl magasak voltak. Kiderült, hogy a legtöbb baleset akkor történik, amikor egy sofőr elektromosra cseréli benzinüzemű autóját.