Újabb, Torgyán Józsefhez közel álló képviselő ellen kezdeményezett fegyelmi eljárást a képviselőcsoport egyik, a polgári platform alapításában is részt vállaló tagja. Pokol Béla tegnap levélben kérte Bánk Attila frakcióvezetőtől, hogy fegyelmi eljárás keretében állapítsa meg: Szentgyörgyvölgyi Péter a frakciószabályzatot megsértve hívta össze a képviselőcsoport keddi ülését, melyen "puccsszerűen a frakció vezetőjének leváltását is megkísérelték". Emlékezetes: a Horváth Béla által Gyimóthy Géza ellen -- annak "megbízólevélügye miatt" -- kezdeményezett fegyelmi eljárást a pártelnökség azonnal jog- és pártellenesnek minősítette. A tervek szerint legközelebb pénteken ülésező testület várhatóan behatóan foglalkozik majd nemcsak az újabb fegyelmi kezdeményezéssel, hanem a polgári platform egészével. Mint az egyik elnökségi tag lapunknak elmondta: fegyelmi eljárást képviselők nem kezdeményezhetnek, így a Pokol-féle indítvány ugyanarra a sorsra jut, mint Horváth Béláé. Az elnökség pénteki ülésén pont kerül a történet végére -- állította a testület egy tagja, aki szerint a platform létrehozása Torgyán József megbuktatására irányuló lépésként értékelhető. Hozzátette: alapítói nem mérték fel, hogy lépésük milyen felháborodást kelt vidéken, s a tagság most lemondásukat, leváltásukat követeli.
A polgári platform létrejötte azt "üzeni" a vidéki kisgazdáknak, hogy lehet alternatívája a torgyáni politikának -- szögezte le egy aláíró. Mint mondta: ezzel magyarázható, hogy Bánk Attila frakcióvezetőt egy nap alatt kétszer is megpróbálták posztjáról eltávolítani. Az újfajta stílusra, integráló politikára mutatkozó igényt jelzi, hogy ez nem sikerült.
A pártelnökség ülését megelőzően Orbán Viktor ma hoz döntést az agrártárca átmeneti felügyeletéről. A miniszterelnök szokásos szerdai rádiónyilatkozatában utalt rá, hogy a törvény szerint vagy a közigazgatási államtitkárt, vagy valamelyik másik minisztert bízhatja meg ezzel a feladattal. A jogszabály értelmében a kormányfőnek a lemondástól számított 30 napon belül ki kell nevezni az új minisztert, azaz a jelöltnek a három hét múlva esedékes plenáris ülésen le kell tennie esküjét. A lapunk által tegnap megkérdezett FKGP-s politikusok mindegyike úgy nyilatkozott: egyre kevesebb az esélye annak, hogy Gyimóthy Géza legyen az agrárminiszter. Az érintett lapunknak azt mondta: pártja egyedüli jelöltje a posztra. Ha a kormányfő nem fogadja el személyét, akkor a pártelnökség új javaslatot tesz, bár ezzel a lehetőséggel egyelőre nem foglalkoztak. Leszögezte ugyanakkor: Orbán Viktornak döntése meghozatalakor nem kell azt mérlegelnie, hogy az veszélyeztetné-e a koalíciót.
Mindeközben a házelnöknek írott, egyre komikusabbá váló kisgazda-levélözön újabb darabjának tartalma került nyilvánosságra: február 9-én -- Gyimóthy Géza parlamenti alelnök utóbb korrigált lemondásával együtt -- Szentgyörgyvölgyi Péter általános frakcióvezető-helyettes Áder Jánosnak írt levelet. Ebben leszögezte: Bánk Attila e dátumtól nem frakcióvezető, az FKGP képviselőcsoportját február 16-ától, azaz holnaptól Torgyán József vezeti. A levelet, melynek tartalmát az események több szempontból is felülírták, a házelnök információink szerint úgy tekintette, hogy a tervezett személycserék csak a miniszteri kinevezéssel válnak hatályossá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.