BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

USA: nem az evolúcióra

Habár a darwini evolúciós elméletet számtalanszor igazolták, és a pápa is elismerte annak hitelességét, az amerikai államok többségében mégis a teremtéslegendát fogadják el. Egy nemrég végzett Gallup-felmérés szerint az USA felnőtt lakosainak kb. 45 százaléka állítja, hogy az emberiséget mintegy tízezer éve teremtették a világmindenséggel együtt.

A National Geographicban ismertetett statisztika szerint az amerikaiak 37 százaléka "középutas", vagyis szerintük a Bibliában leírt módon megtörtént teremtés után lezajlott az élőlények evolúciója is. A jelenség tulajdonképpen csak a vallásos érzület megvallása lenne, ha nem befolyásolná az evolúciós elmélet oktatását a középiskolákban. A felmérések szerint az 50 állam közül 31-ben jogi vitákat folytatnak arról, hogyan kell oktatni az evolúciót. Hasonló vita Európában is volt, egy olasz képviselőnő a bibliai mítoszt akarta beiktatni az órarendbe az emberi faj eredete oktatásakor. Az erőteljes tiltakozás hatására azonban kénytelen volt visszavonni az indítványt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.