BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Pamela Andersont miért nem hívtuk meg?"

Nincs összhangban egymással a Kósa Lajos polgármester által folytatott debreceni "sikerpropaganda" és a város valós helyzete – állítása szerint ezért kérte fel a Demos Magyarországot az elmúlt napokban vitákat kavart stratégiai audit elkészítésére Oláh Lajos, az MSZP Hajdú-Bihar megyei elnöke.
A politikus a Hírszerzőnek nyilatkozva elmondta, a Demos Magyarország Alapítvány fél éve jelentette meg „Honnan Hová? Magyarország Stratégiai Auditja 2005” című tanulmányát – innen jött az ötlet, hogy egy hasonló felmérést Debrecennel kapcsolatban is el lehetne végezni. Dessewffy Tibor, a Demos elnöke a napokban a Magyar Hírlapban ismerte el: a nagy port kavart Debrecen-felmérés bemutatójára azért hívták meg és azért adtak szót Oláhnak, mert "ő vetette fel, hogy kellene ilyen felmérést készíteni. Mint ötletgazdát hívtuk meg."
Dessewffy Tibor a Hírszerzőnek elmondta: nem érti a felmérés eredményei körül kialakult vitát, hiszen az ott szereplő adatok nyilvános adatbázisokból származnak, például az Eurostat-tól, az Unió statisztikai hivatalától, vagy a Központi Statisztikai Hivataltól. "Nem hiszem, hogy ezekkel lehetne vitatkozni. Mi egy látleletet adtunk Debrecen mai helyzetéről. A város jövőjéről természetesen lehet és kell is politikai vitát folytatni, de ez nem a mi dolgunk" – fogalmazott Dessewffy.
A szociológus hozzátette, azt sem érti, miért kérik számon rajtuk, hogy Kósa Lajos polgármestert nem hívták meg a tanulmány bemutatójára. "Természetes, hogy Oláh Lajos ott volt, hiszen ő kért fel minket a kutatás elkészítésére. A polgármesteri hivatalnak ehhez semmi köze nem volt. Kósa Lajosnak ettől függetlenül elküldtük a tanulmányt természetesen, de ennyi erővel azt is számon kérhetnék rajtunk, hogy Pamela Andersont miért nem hívtuk meg" – mondta Dessewffy Tibor. (hirszerző)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.