BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kampánytéma lenne a végzetes tűzijáték? Miről beszél Gurmai Zita?

Gurmai Zita szocialista EP-képviselő szerint vannak pártok, akik kampánytémává akarják tenni a vasárnapi szerencsétlenséget, holott még egy párt részéről sem hangzott el nyilatkozat az auguszus 20-i tűzijátékon történt tragédiával kapcsolatban. "A reggeli műsorokat figyelve feltámadt bennem az a félelem, hogy a tegnapi természeti katasztrófa következményeit és előzményét vizsgálva, rossz irányba mennek a dolgok" – olvasható Gurmai Zita közleményében.
Az MSZP-s EP képviselő szerint máris elindult a bűnbakkeresés, holott sokkal hatékonyabb és korrektebb lenne megvizsgálni, ki vagy kik a felelősök a következményekért. "Már kibontakoztak annak a körvonalai is, hogy egyes pártok és jelöltek a tegnapi szörnyűséget be kívánják vonni a választási kampány témái közé.
Ez lenne az egyik legigazságtalanabb döntés, ami a magyar választási történelem során született." – írja Gurmai, aki közleményében felkéri politikustársait, hogy az augusztus 20-án, este történteket, "akképpen kezeljék, amint egy természeti katasztrófát illik, mert úgy gondolom, hogy ezzel fejezik ki leginkább részvétüket és szolidaritásukat az áldozatok családjainak." Gurmai Zita állításával ellentétben még egyik párt sem reagált, ill. nyilatkozott az augusztus 20-i tragédiával kapcsolatban. (MTI-OS)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.