BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lendvai: "nehogy félrenyelje a kávét", a kormány nem szadista

Lendvai Ildikó, a szocialista frakció vezetője az MTV Nap-kelte című műsorában leszögezte: csak az jár állampolgári jogon, hogy vagy busszal vagy vonattal megközelíthető legyen egy település, hogy mindkettő járjon, nem.

A politikus pontosította azt a hírt, hogy jövőre adózni fog a minimálbér. Lendvai úgy fogalmazott: "nehogy a kedves tévénéző félrenyelje a kávét", 62500 forintig továbbra is adómentes lesz a minimálbér, csak az e fölötti rész lesz adóköteles. (A tervezett intézkedések kapcsolódó cikkünkben olvashatók - A szerk.)

Arra a megjegyzésre, hogy miért higgyenek az emberek annak a kormánynak, amely a kampányban a minimálbér adómentességét, tandíjmentességet ígér, a frakcióvezető azt felelte, hogy nem jókedvében szorít meg a kormány. Ha nem nézik "totális szadistának" a kormányt, akkor látható, hogy ezek az intékedések szükségesek az egyensúly helyreállításához - fejtette ki Lendvai.

A bezárandó kihasználatlan vasútvonalakról úgy vélekedett, hogy csak az  az állampolgári jog, hogy egy település vagy busszal vagy vonattal megközelíthető legyen, hogy mindkettővel, az már nem. A kommunikációról szólva, Lendvai elmondta, hogy döntés még nincs, le kell ülni az érintettekkel, és meg kell vitatni a szárnyvonalak sorsát. A tárgyalásokba be kell vonni az érintett településeket, a MÁV és a Volán képviselőit. VGO

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.