BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyszabású fejlesztések Dunaújvárosban

Szeptember közepén megkezdődhet a 3,4 milliárd forintos beruházással készülő dunaújvárosi élményfürdő, gyógy- és wellnessközpont építése, a munkálatok pedig várhatóan 2007.szeptember végére be is fejeződnek. A fejlesztés kivitelezését a Vegyépszer Zrt. és a Mahíd 2000 Zrt. végzi, a beruházás finanszírozásához a CIB Ingatlanlízing Zrt. nyújt hitelt.
Az élményfürdő létrehozása a nagyszabású fejlesztéseknek csupán az első fázisa, a tervek szerint a második szakaszban valósulna meg a Fabó Éva Sportuszoda felújítása. Az ehhez szükséges pénzt az önkormányzat elsősorban pályázati pénzekből teremtené elő, a tenderek előkészítését pedig már meg is kezdték. A fejlesztés utolsó részének keretében egy magas színvonalú hotelt építenének az új létesítmények szomszédságában, magántőke bevonásával. VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.