BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Schwarzenegger is előkerült a pécsi kampányban

A Toller László balesete után Pécsen kialakult politikai zűrzavar újabb fejleménye, hogy szembekerült egymással a helyi MSZP és az SZDSZ. A polgármesteri posztért indul a szabad demokraták helyi vezetője is, aki szerint a szocialistákkal kötött korábbi megállapodásuk nem biankó csekk volt, és ha Arnold Schwarzeneggert állította volna jelöltnek az MSZP, őt sem támogatták volna. A szocialisták Tasnádi Pétert jelölik polgármesternek, míg a liberálisoktól kilépett Horváth Zoltán alpogármester, aki viszont MSZP-támogatással indul a választásokon.

Az origo kérdésére Bretter Zoltán, az SZDSZ pécsi polgármester-jelöltje kimondta, amit az utóbbi hetek történései alapján nem nehéz észrevenni: a baranyai megyeszékhelyen Toller László polgármester balesete miatt felborultak a politikai erőviszonyok. "Ezt a lavinát valóban ez indította el, de a jelenlegi helyzet természetes, mert ami itt történik, az a demokrácia" - mondta Bretter, aki szintén úgy vélte: azelőtt lefutottnak számított Toller újraválasztása, és így az MSZP győzelme.

"Most viszont újraosztják a lapokat, egymással is versenyzünk" - magyarázta. A liberálisok városi elnöke szerint viszont nem ők a felelősek a választási együttműködés felborulásáért, mert Toller balesete új helyzetet teremtett. Mint mondta, ez nem olyan, mint egy biankó csekk, vagyis nem arról van szó, hogy bárkinek a neve kerül elő, azt az SZDSZ-nek támogatnia kell. "Ha például Arnold Schwarzeneggert jelölik, biztos nem támogattuk volna" - jelentette ki Bretter, megjegyezve, hogy Tasnádi jelölése ellen egyébként nincs kifogásuk, de szerinte az új helyzet, új megállapodást indokolt volna az MSZP és az SZDSZ között. (origo)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.