BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Novembertől vér folyik az utcákon? - Összecsapás a rendőrökkel?

A Polgárok és Polgármesterek Szövetségének honlapjára hétvégén tették fel azt a nyilatkozatot, amely szerint november másodikán "kezdetét veszi a polgári ellenállás" - olvasható számos internetes oldalon.

A szervezet elnökségi tagja, Kőrösi Imre a Magyar Hírlapnak elmondta a brutális tömegoszlatások miatt fegyveres alakulatokban szolgálókból toborzott csapatával kíván a rendőrök ellen fellépni. Véleménye szerint az akció törvényes.

"Tűzbe borul az ország, és a lángokban a hatalmat bitorlók megsemmisülnek. Elsődleges célpontok lesznek a nem védett hazaáruló besúgók és a hazánkban bomlasztó idegen ügynökök. A politika holdudvarához tartozó harmadvonalbeli pártvezetők és a pártokat támogató vállalkozók, polgármesterek. Célpontok lesznek a pártszékházak a kis falvakban éppúgy, mint a városokban" – olvasható a PPSZ honlapján.

A Büntető Törvénykönyv szerint az, aki az alkotmányos rend ellen szervezkedik, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztést, aki ilyen szervezetben részt vesz, pedig egytől öt évig terjedő börtönbüntetést is kaphat. A Nemzeti Nyomozó Iroda figyeli a csoportot, egyelőre azonban nem indít eljárást a szervezet vezetői vagy tagjai ellen. (Magyar Hírlap, fn.hu, Hírszerző)

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.