Ha igaz, akkor rendkívüli fordulat a zavargásokkal kapcsolatban
Nem készült részjelentés a Gönczöl-bizottság munkájáról, így feltehetően hamisítvány az a dokumentum, amire a hétvégén Fidesz hivatkozott - értesült a Népszava. Úgy tudják, hogy a szeptemberi, októberi erőszakos cselekmények okait vizsgáló testület egyelőre jelentésének csak azzal a felével készült el - de még az sem végleges -, amely a magyar társadalom különböző rétegeinek sérelmeivel, problémáival foglalkozik, méghozzá három generációra visszamenőleg.
A bizottság tagjai egyébként sok dokumentummal, részletelemzésekkel dolgoznak. A lap információi szerint az adat- és információhalmazt, illetve részvizsgálati eredményeket, még semmilyen formában nem egységesítették. Tehát a szeptember, októberi konkrét zavargásokkal ebben pillanatban semmiféle jelentés nem foglalkozik és legkorábban január végére készülhet el. Ezt megerősítette Gönczöl Katalin, a munkacsoport elnöke, aki szerint január 31-re készül el a jelentésük, és az elemzést várhatóan február első napjaiban hozzák nyilvánosságra.
Kondorosi Ferenc, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkára - aki nem ismeri a Fidesz által idézett részjelentést - úgy fogalmazott: a Gönczöl Katalin által vezetett bizottságnál függetlenebb testületet nehezen tud elképzelni. (nepszava.hu)


