Ön is lehet halhatatlan - Nevezzen el utcát magáról!
Csütörtöktől halhatatlanságot lehet vásárolni a Heves megyei Ivád községben. A képviselőtestület nyolc utca névhasználatát ajánlotta fel megvételre. Aki fizet, legalább 300 évig lehet halhatatlan Ivádon.
Ivády Gábor, polgármestere a Független Hírügynökségnek elmondta: a költségvetési helyzetüket szeretnék javítani az akcióval. A legrövidebb utca névadási joga 24, a leghosszabbé csaknem 60 millió forint.
A hazai jogszabályok szerint élő személyről nem nevezhető el utca, így aki saját nevét íratná ki a hevesi faluban, nem láthatja a táblát, mert csak halála után történhet meg az átkeresztelés.
A polgármester biztos benne, hogy lesznek akik maguknak, esetleg ismerősüknek, rokonuknak, barátjuknak ezzel a gesztussal akarnak örömet szerezni. (MTV)


