Ismét egy meglepő fordulat a móri vérengzés ügyében
A kommandósok szigorú biztonsági intézkedések közepette szállították az aradi utcai rendőrobjektumba a móri vérengzés egyetlen élő gyanúsítottját, a tatabányai W. Róbertet. A férfi a helyzethez képest jó kedélyű volt, míg nem tették az orra alá egykori társának N. Lászlónak sokkoló és meghökkentő vallomását.
Meglepő fordulatok várhatóak még a móri mészárlás ügyében. N. László, aki a börtönben nemrég öngyilkos lett, azt állította vallomásában, hogy 2002. május 9-én Móron egy szerb háborús veteránokból álló bérgyilkos banda végezte ki a nyolc ártatlan embert.
Ennek a bandának pedig tagja volt a festő W. Róbert. A bűnszervezet tagjait név szerint felsorolta N. László, aki azt is elmondta, hogy a banda más hasonló véres merényletekre is készült Magyarországon. Sőt megrendelésre bérgyilkosságokat is végrehajtottak. A férfi szerint ők voltak a tettesek a veszprémi postás-gyilkosságban is. N. László szerint ő csak fegyvereket adott a bűnbandának, és Móron egy autóban várta a véreskezű és kegyetlen gyilkosokat. A szerdán ismertetett vallomás a tatabányai festő ügyvédjét is igencsak meglepte.
"Számítottunk valami meglepetésre, ez a vallomás valóban az volt "- közölte az internetes lappal Lichy József, ügyvéd. "Sokszor az volt az érzésem, hallgatva a vallomást, hogy Rejtő regényt olvasok. Már-már hihetőnek tűnik, de rengeteg ellentmondás van benne. A felsorolt szerbek ügyében eddig semmiféle válasz nem jött az NNI vezetőihez, sem a belgrádi hatóságoktól, sem pedig a Hágai Nemzetközi Bíróságtól. N. László azt állította, van az érintettekről videofelvétele és fotója, de amíg élt, nem adta át a rendőröknek. Szerintem ez mind kitaláció és ráadásul a szakértői vélemények is azt támasztják alá, hogy N. László végezte ki Móron a nyolc ártatlan embert. Az iratismertetés végleg befejeződött, nem álltunk elő különféle beadványokkal, így heteken belül megtörténhet a vádemelés."


