Február 15-től március 12-ig tart a LOW Fesztivál, amelyen a holland–flamand kortárs képzőművészet, zene, színház, tánc, irodalom és film mutatkozik be húsz budapesti helyszínen, körülbelül száz program keretében, 500 fellépő közreműködésével. A fesztivál neve Németalföldre (Low Countries), vagyis Hollandiára és Flandriára utal, ez utóbbi a Belga Királyság északi, holland nyelvű, 6,5 millió lakosú országrésze. A bemutatkozás mellett a szervezők célja, hogy holland–flamand–magyar művészeti együttműködések alakuljanak ki és bővüljenek a már meglévő kapcsolatok.
A programok szervezője és lebonyolítója a Holland Királyság Budapesti Nagykövetsége, valamint a budapesti flamand képviselet, együttműködve a LOW fesztiválirodájával és a magyar főváros helyszíneivel. Jan Kennis, az itteni holland nagykövetség kulturális attaséja és Walter Moens, a flamand kormány magyarországi képviselője lapunkat úgy informálta, hogy a fesztivált a holland nagykövetség és a belga nagykövetség flamand képviselete kezdeményezte. A gazdag program kilenc kurátor munkájának az eredménye, közülük egy kivételével mindenki magyar, fontos volt ugyanis, hogy a fesztivál eseményeit az itteni igényeknek megfelelően állítsák össze.
Az eseményt a holland, a flamand és a magyar kormány támogatja, de sok cég is mellé állt, ezek a következők: Aegon, Heineken, Profi Power, Akzo Nobel, Hunter Douglas, ING, s a szponzorok között van a Novotel és a Malév is. A jegyárak az egyes helyszíneken különbözők, általában 1000–5000 forint között mozognak. A helyszínek között van az A38 hajó, az Ernst Múzeum, a Gödör, a Kiscelli Múzeum, a Merlin, a Millenáris, a Ludwig Múzeum, a Művészetek Palotája, a Műcsarnok, a Rudas fürdő és a Trafó.
A nagyszabású fesztivál zenei eseményei közül négy koncert társszervezője például a Budapest Music Center (BMC), ebből háromnak a helyszíne a Művészetek Palotája, egyé a Trafó Kortárs Művészetek Háza. Az előbbi helyszínen 1100 forint a legolcsóbb, 3600 forint a legdrágább jegy, a Trafóban egységesen 2000-be kerülnek a belépők a március 10-i, Zongoratriók új utakon című estre. Február 24-én és 25-én Hollandia és Magyarország két kiemelkedő együttese ad koncertet: az első napon az ÚMZE Kamaraegyüttes és a Modern Art Orchestra, a másodikon pedig az Asko Ensemble mutatja be a zene friss csodáit, főként Louis Andriessen, az egyik legfontosabb holland zeneszerző műveit. A 24–25-i koncert társszervezője, a BMC szervezi az egyik dzsesszkoncertet is: a Művészetek Palotájában hallható 17-én az egyik legavantgárdabb, virtuóz improvizációiról ismert amszterdami zenekar, a Tetzepi.
A LOW Fesztivál keretében lesz holland–flamand filmfesztivál is az Örökmozgó Filmmúzeumban, az Urániában és a Merlinben; a programban 13 játékfilm és hat dokumentumfilm szerepel, főleg új, díjnyertes produkciók. Természetesen mindez csak néhány kiragadott példa, a teljes program megtalálható a www.lowfestival.hu honlapon.
A My City: Amsterdam fesztivál csereprogramja keretében 2008 májusában Budapest mutatkozik be a holland nagyvárosban található Melkwegben,
Európa egyik patinás klubjában, illetve a Sugar Factoryben.
A My City: Amsterdam fesztivál csereprogramja keretében 2008 májusában Budapest mutatkozik be a holland nagyvárosban található Melkwegben,
Európa egyik patinás klubjában, illetve a Sugar Factoryben.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.