"Egyetlen céljuk, hogy összezavarják a választókat" - Lapvélemény a magyar helyzetről
A kormányzó szocialistákat és vezetőjüket, Gyurcsány Ferencet sohasem jellemezte a fájdalmas, ám szükségszerű lépések megmagyarázásának képessége, most meg már végképp le is tettek arról, hogy megmagyarázzák. - írja a lap. "Egyetlen és nyilvánvaló céljuk, hogy összezavarják a választókat, elvegyék a kedvüket attól, hogy az urnákhoz járuljanak. Gyurcsány ezen a hét végén is azt magyarázta az egyszerű népnek, hogy függetlenül a referendum végeredményétől, úgysem változik semmi. Kormánya és jómaga a helyén marad, s azonos módon politizálnak tovább" - írja a liberális polgári napilap.
A szerző, Peter Morvay emlékeztet: Gyurcsánynak az alkotmány szerint igaza van: a népszavazás nem választás, a parlamenti erőviszonyok nem változnak. Egy jelentős vereség azonban a gyakorlatban azt jelentené, hogy Gyurcsány politikájának maradék hitele, az országban végrehajtandó fontos változásokhoz szükséges lehetőség is szertefoszlik.
Az is, ami a hazugságokat beismerő (öszödi) beszéde után még megmaradt. Mint írja: szerencsére Gyurcsánynak még ott van Orbán, aki őt hivatalban tudja tartani. Mert ha Orbán visszatérése nem fenyegetne, Gyurcsány miniszterelnököt már a saját pártja is bukni hagyta volna.
"Ám amíg ez a farkas ott ólálkodik a karám körül, addig a szocialisták végül mindig felzárkóznak az Orbán legesélyesebb ellenfelének számító Gyurcsány mögött. Persze ez fordított helyzetben is igaz: Orbánt is Gyurcsány tartja még a Fidesz élén. - írja a lap.


