Veszprém városa ad otthont az eseményeknek, a díjátadó gálaest pedig Budapesten, a Magyar Nemzeti Galériában lesz április 9-én. A főtámogató a Pannon.
A szemle nevezésével kapcsolatosan múlt év decemberében és idén januárban közvetlenül értesítették az alkotókat, szerkesztőségeket, televízió-társaságokat; nevezni 13 kategóriában lehetett.
A fesztiválra kimagaslóan nagy számban érkeztek nevezések: összesen 519 művel pályáztak az alkotók és a szerkesztőségek. A produkciók együttesen több, mint 15885 perc műsoridőt tettek ki.
A nevezési illetve versenykategóriák a következők:
1. Szórakoztató műsor 1.: Licenszműsorok
2. Szórakoztató műsor 2.: Saját fejlesztésű műsorok
3. Dokumentumfilm, -műsor
4. Életrajzi, portréfilm
5. Népszerű tudományos és ismeretterjesztő műsorok
6. Színes riport
7. Tényfeltáró, oknyomozó riport
8. Interjú, stúdióbeszélgetés
9. Egytémás magazinműsor
10. Többtémás magazinműsor
11. Dramatikus művek
12. Műsorarculat
13. On-air promotion
Alkotások az országos, a tematikus és a regionális televíziós alkotóműhelyekből, valamint a határon túli szerkesztőségekből egyaránt érkeztek.
A benevezett alkotásokhoz jelentős számban kötődnek neves és elismert alkotók, mint például Balázs, Bagi-Nacsa, Bálint Arthur, Böszörményi Zsuzsa, Fábry Sándor, Ferenczi Gábor, Groó Diana, Gundel Takács Gábor, Jakupcsek Gabriella, Kálmán Olga, Korda György, Lévai Balázs, Márton István, Novák Péter, Kapitány Iván, Koós György, Stohl András, Vizi Mária.
Összesen 103 mű jutott tovább 3167 perc terjedelemben (beleértve a különdíjra javasoltakat is).
A kategóriazsűrizést követően a döntőbe jutott műveket új összetételű zsűri bírálja majd el. Döntésük alapján kategóriánként egy-egy szemledíj (összesen 13 díj) kerül átadásra. Ezek mellett 3 alkotói díjat is kioszt a zsűri a legjobb egyéni teljesítményekért, melyek közül az egyik a műsorvezetői, a másik kettő pedig pl.: rendező, szerkesztő, operatőr, vágó, díszlettervező, speciális effekt, stylist stb. díj.
Mivel a digitalizáció alapján kialakuló konvergencia új médiaplatformokat hozott létre, és így az internet is egyre jobban bekapcsolódik a televíziózásba, ezért az alkotók köre is bővül: megsokszorozódik azoknak a száma, akik saját készítésű videofelvételeiket a világhálón teszik közzé, azaz műsort gyártanak, tudósítanak. Éppen ezért az idén már ebben a körben is meghirdették az alkotók versenyét, amelyre máris jelentős számú pályamű érkezett a két kategóriában:
- Internet-video:”Amit a háló elvisel?!”
- Mobilvideo:”Az én tévém”
Az idei évben a hazai média digitális átállási folyamatának szereplője, a HP Magyarország különdíjat ajánlott fel a digitális technológiát leghatékonyabban alkalmazó pályamű alkotója részére.
A versenyzsűri tagjai
Elnök: Andrew G. Vajna, producer
Tagok:
A fesztiválon „zsűritagok” a nézők is, akik a sajtóban közzétett szavazólapokon és az országban szétosztott levelezőlapokon szavazhatnak legkedvesebb televíziós műsorukra és televíziós személyiségükre. Az általuk kiválasztott egy-egy produkció és televíziós sztár a fesztivál Közönségdíjában részesülnek.
Valamennyi díjat 2008. április 9-én este Budapesten, a Magyar Nemzeti Galériában megrendezésre kerülő díjkiosztó gálaest során vehetik át az alkotók.
A fesztivál díja Sipos Marica képző- és iparművész alkotása.
A KAMERA HUNGÁRIA TELEVÍZIÓS MŰSORFESZTIVÁL PROGRAMJA
A döntőbe jutott alkotások a fesztivál során – 2008. április 4-6. között – megtekinthetők Veszprémben a Városi Művelődési Központban (Veszprém, Dózsa György út 2.)
A fesztiválon évről évre több film ős- vagy díszbemutatóját láthatják az érdeklődők. Ez alkalommal a Balaton Plaza Cinema City-ben kerül sor a vetítésekre és az azokhoz kapcsolódó alkotói találkozókra.
A korábbi években is telt ház előtt zajlottak a közönségprogramok. Április 4-6. között sokszínű programkínálattal mutatjuk be a hazai televíziós műsorkínálatot a veszprémi Városi Művelődési Központban, az Óváros téri szabadtéri színpadon és a Balaton Plaza Cinema City-ben.
A fesztiválon a hagyományoknak megfelelően lesznek szakmai programok is: alkotói fórumok, szakmai beszélgetések, előadások, ahol a televíziós háttérmunkák fortélyaiba adnak betekintést a nagyközönség számára, míg a szakma képviselői választ keresnek az aktuális kérdésekre. A szakmai tematika kapcsolódik a „Breaking news”-hoz, továbbá szó esik az MTV elnökválasztásáról a televízió kuratóriumi tagjainak bevonásával, foglalkoznak a riporterek és műsorvezetők szakmai és emberi hozzáállásával a riportalanyhoz, valamint a televíziózás fejlődésének elemzésével a napi aktualitások tükrében, és bemutatásra kerül az RTL Klub Hírigazgatósága által kiadott etikai kódex.
A műsorfesztivál keretein belül tematikus programokat hallhatnak az érdeklődők a digitalizáció témakörében is. A kétnapos ún. Digital Day részeként megvitatják a digitalizációnak és az internetnek a hagyományos televíziózásra gyakorolt hatását.
A fesztiválon új kezdeményezésként a műsorkészítők számára Műsorpiacot hoznak létre, amelyen előzetes regisztráció alapján lehet részt venni. A Műsorpiac lényege, hogy elősegítse a kereslet és kínálat, másképpen a kreatívok és a megrendelők találkozását. A résztvevők a hazai televíziós piac felvásárlóitól (programigazgatóktól) közvetlen és azonnali visszajelzést kapnak az elképzelésük megvalósíthatóságáról, avagy tanácsot kapnak az ötlet továbbfejlesztéséhez.
Televíziózás 2007 címmel előadást és szakmai fórum is lesz, amelynek során médiaszakértők és a kategóriazsűri tagjai elemzik a versenyművek megtekintésének tükrében az elmúlt év – és benne a versenymezőny – műsortermését, a szakmai tendenciákat és a televíziózás fejlődési irányait.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.