Bizonyára hosszas elemzést lehetne készíteni arról, hogy a most bejelentett szerkezeti átalakítás mennyire felel meg a kormányzati politika új hangsúlyainak, illetve, hogy az új miniszterek mennyire kompetensek tárcáik irányítására.
S ebben valószínűleg nem is lehetne nagyon elmarasztalni a miniszterelnököt. A kormányzati ciklus második felére amúgy is beütemezett „fejlesztés” most kellő súlyt kap, csakúgy, mint a kutatás-fejlesztés. Ráadásul a személyek kiválasztásában is tetten érhető a törekvés a szakmai szempontok és a konszenzusteremtés figyelembevételére.
A probléma „mindössze” az, hogy május 1-jétől egy népszerűségében és parlamenti támogatottságában is jelentősen meggyengült kormány kezdi el működését, amelynek mind a lehetősége, mind a mögötte álló politikai akarat korlátozott. Épp ezért nagyon valószínű, hogy a következő két év – amennyiben az valóban két év lesz – érdemi lépések nélkül fog eltelni.
Lesznek majd az Új tulajdonosi programhoz hasonló figyelemelterelő manőverek, vagy a nyakkendőadóra hajazó pótcselekvések, de valódi reformok nem. (És ha valakiben élt volna az illúzió, hogy a Fidesz ezzel szemben felkészült a kormányzati felelősségre, az a hét végén leszámolhatott vele: a legnagyobb ellenzéki párt az élelmiszeráfa csökkentésének abszurd javaslatával rombolta tovább a hitelességét.)
Tegnapi adat, hogy a kirívóan alacsony foglalkoztatottság márciusban tovább csökkent, az aktivitási ráta pedig hároméves mélypontra esett vissza. A miniszterelnök szerint viszont a következő két év (is) a munkahelyteremtésről fog szólni. Karok nélkül vajon könnyebb lesz?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.