Sólyom: Szomszédaink tegyék regionális nyelvvé a magyart!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA szomszédos államok tegyék a magyar nyelvet regionális hivatalos nyelvvé - mondta Sólyom László egy konferencián.
A köztársasági elnök a Magyar Tudományos Akadémián (MTA) megrendezett "Nyelvhasználat és jogi szabályozás a tudomány tükrében" című konferencián kifejtette: a magyarság megmaradásának alapvető feltétele a magyar nyelv teljes használata mindenhol - írja a 168óra.hu.
Szerinte a magyar állam feladata a határon túli nemzetrészek jogos igényének segítése.


