Közélet

A tömeges devizahitelek felelőseit is vizsgálná Szijjártó

A devizahitelek elterjedésének okait is parlamenti testület derítheti majd ki – vetette fel Szijjártó Péter az MR1 Kossuth Rádió reggeli műsorában. Az államadósság kialakulását vizsgáló parlamenti albizottság alelnöke súlyos bűnnek mondta, hogy az előző kormány engedte ilyen szinten eladósodni a magyar családokat.

Szijjártó Péter nem zárja ki, hogy a devizahitelek elterjedésének, a családosok eladósodásának okait is parlamenti testület deríti majd ki. A korábban az állam által inspirált, hatalmassá duzzadt, alapvetően svájci frankban meglévő lévő devizahitel-állomány óriási kockázatokat rejt magában, amit jelez a devizahitelesek helyzete is, családok százezrei kerültek rendkívül nehéz helyzetbe az előző kormány egészen elképesztőn bűnös magatartása miatt – fogalmazott az államadósság kialakulását vizsgáló parlamenti albizottság alelnöke a Kossuth Rádió reggeli műsorában.

A politikus súlyos bűnnek mondta, hogy az előző kormány engedte ilyen szinten eladósodni a magyar családokat. Szerinte ezért mindenképp vizsgálni kellene a devizahitelek elterjedésének okait, azt, hogy a kormány annak idején miért ösztönözte ezt a típusú hitelfelvételt, hogy a Magyar Nemzeti Bank akkori vezetése miért nem szólalt fel hangosan ellene, a pénzügyi felügyelet pedig miért nem figyelmeztette az embereket hatékonyan az árfolyamkockázatokra.

Szijjártó ismét hangsúlyozta, hogy az elmúlt nyolc év szocialista-szabad demokrata kormányai politikai bűnt követtek el Magyarországgal szemben, amikor elhibázott gazdaságpolitikai döntéseikkel eladósították az országot, ahelyett, hogy felkészítették volna a soron következő nehéz időszakra, és ezzel óriási kárt okoztak.

Ráadásul - tette hozzá - a beáramló óriási mennyiségű pénznek semmi nyoma, sem a versenyképesség nem javult, sem az emberek életszínvonala. Szerdán Navracsics Tibor beszélt arról, hogy a jelenlegi büntető törvénykönyv alapján felelősségre lehet vonni a volt miniszterelnököket az államadósság növekedése miatt.

devizahitel bizottság Szijjártó Péter MNB életszínvonal parlemtn
Kapcsolódó cikkek