BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Árvíz - Lezárják a közúti forgalom elől a bajai Duna-hidat

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Vasárnap 20 órától megtiltja a bajai Türr István hídon a közúti forgalmat a Bács-Kiskun Megyei Védelmi Bizottság - tájékoztatta a bizottság határozatáról a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

Kovács Andrea közleménye szerint a gemenci vadállomány védelme érdekében a megyei védelmi bizottság a bajai Türr István hídon átvezető közúti forgalmat vasárnap 20 órától további intézkedésig megtiltja.
   

A gemenci erdőből a Baja térségében emelkedő vízszint miatt a vadak a Baja-Pörböly közötti 55-ös úton keresztül menekülnek, ezért a vadállomány védelme, valamint a balesetveszély miatt hozta meg a bizottság a határozatát.
   

Mihályné Bornemisza Eleonóra, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője azt közölte az MTI-vel: a rendőrség a Baja és Pörböly közötti 55-ös főúton már 14 órától félpályára korlátozta a forgalmat a Duna magas vízállása miatt.
   

A megyei védelmi bizottság határozata lényegében azt jelenti, hogy a közúti forgalom teljesen leáll ezen az útszakaszon.
   

Baja térségében várhatóan szerdán, 10 métert megközelítő vízmagassággal tetőzik a Duna.
 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.