Karácsony Gergely még nem polgármester, megismétlik egy körzetben a választást
A zuglói hármas számú választókerületben újra szavazni kell november kilencedikén.
A problémás, 13-as számú szavazókörben a papírok szerint 501 ember voksolt, azonban 511 szavazócédulát találtak a dobozokban. Ebben a szavazókörben Karácsony Gergely 220, a fideszes Rozgonyi Zoltán 180 szavazatot kapott. Az önkormányzati képviselők választásán a fideszes jelölt 3 vokssal győzte le a baloldali ellenfelét.
Karácsony Gergely, az Együtt-PM zuglói polgármesterjelöltje a döntés miatt nem kapta meg polgármesteri kinevezéséről szóló dokumentumot a kerületi jegyzőtől.
A politikus azt mondta, abszurdnak tartja az eredmény megsemmisítéséről szóló hvb döntést, ezért az ügyben Fővárosi Választási Bizottsághoz fordulnak. Hozzátette, a helyi választási bizottság javaslatát a Fidesz valamint az önkormányzat delegáltjai támogatták, ezért a testületben szavazategyenlőség alakult ki, végül annak elnöke döntött arról, hogy megsemmisítik az egyéni választókerületi eredményt.


