Holland katonákat küldenek Magyarországra
Hamarosan holland katonai egységek és harcjárművek érkeznek Magyarországra egy nemzetközi hadgyakorlatra - írta a Magyar Nemzet és a Magyar Idők.
Január 16. és február 26. között Várpalota Challenge fedőnéven a holland haderő tér vissza a bakonyi gyakorló- és lőterekre mintegy 2700 fővel, nehéz, páncélozott járművekkel, illetve helikopterekkel és szállítógépekkel támogatva.
Az érintett településekhez eljuttatott lőtéri értesítőkből kiderül az is, hogy a hajmáskér-kőröshegyi, a gyulafirátót-újmajori, valamint a bakonykúti szektorban is lesznek nagy zajhatású manőverek, például január 28-án útlezárásokkal is járó tüzérségi lövészet.
A hadgyakorlat nemcsak Magyarország központi lőterén folyik, hanem megjelennek majd a holland katonák a kőröshegyi lőtéren a Várpalota feletti bakonykúti lőtéren és a Tapolca melletti, újdörögdi romvárosban is.
Holland vezetésű nemzetközi hadgyakorlatot legutóbb 2014 tavaszán tartottak Magyarországon.

