A szakértő emlékeztetett arra, hogy eddig az amerikaiak megpróbálták saját értékeiket érvényesíteni a külpolitikában, ha azok nem ellenkeztek az érdekeikkel, Trump szerint viszont nem feladatuk aktívan beleszólni más országok belügyeibe.
   
Magyarics Tamás hangsúlyozta: jelzésértékű, hogy Trump első vendége Theresa May brit miniszterelnök lesz, ugyanis mindkét ország át akarja hangolni multilaterális érdekeit bilaterális kapcsolatokká. Ugyanakkor mindig is a britek álltak a legközelebb Amerikához, ideológiailag és katonailag egyaránt.
   
Az is érthető, hogy a következő két vendég az izraeli miniszterelnök és az egyiptomi elnök, hiszen mindkét állam kulcsország a Közel-Keleten és az amerikai katonai segélyek legfőbb haszonélvezői - mondta.
   
A szakértő arról is szólt, hogy amerikaiak milliói nem részesültek a globalizációból, amelynek hatására sok munkahely szűnt meg, főleg a feldolgozóiparban, és főleg ennek köszönheti Trump a megválasztását.
   
A választók azt várják, hogy Trump munkahelyeket teremt, holott a globalizációs folyamatok nem fognak megállni, és az amerikai órabérek nem versenyképesek a világban - jelentette ki Magyarics Tamás.