BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már 30 ezer gyerek focizik az MLSZ óvodai programjában

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Kereken 1500 óvoda és 30 574 óvodás korú kisgyermek kapcsolódott be a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) grassroots igazgatósága által szervezett és felügyelt programba.

"Ebben a korosztályban nem a versenyeztetés a cél, hanem a testi, lelki és szellemi fejlődés. Nincsenek győztesek és vesztesek. A játék fontossága messze túlmutat a versengés szükségességén" - mondta az MTI-nek Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője.
   
Az MLSZ honlapjának pénteki beszámolója szerint míg öt éve 339 óvodából 8986 gyerek látogatta a focifoglalkozásokat, addig mostanra az OTP Bank Bozsik-programban résztvevő óvodák létszáma megelőzte az iskolákét.
   
A programban résztvevő óvodák vállalják, hogy hetente legalább egyszer játékos futballfoglalkozást tartanak, amelyen minimum tíz öt-hatéves gyermek focizik, emellett évente négyszer Grassroots-fesztiválokon vesznek részt a gyerekekkel. A foglalkozások elsődleges célja az örömszerzés, valamint a testmozgás, a sport, a futball megszerettetése, a közösségi élmények erősítése.
   
Az MLSZ a programba bekapcsolódó intézmények rendelkezésére bocsát egy ügyességi, játékos feladatokat tartalmazó kiadványt, amely segítséget ad a nevelők számára a foglalkozások megtartásában.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.