BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csütörtökön visszatér a jó idő

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Szerdára még másodfokú riasztásokat adtak ki a várható heves esőzések miatt, de csütörtökön ismét napfényes időre van kilátás.

Szerda délután eleinte többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, többfelé valószínű eső, zápor, a középső és keleti területeken zivatar is várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentéséből.

Hajnaltól csökken északnyugat felől a felhőzet, de csütörtökön délelőtt a Tiszántúlon még egy-egy zivatar kialakulhat, majd ott is egyre kevesebb lesz a felhő,

országszerte napos idő valószínű gomolyfelhőkkel, néhol záporral.

Az északnyugati, nyugati szél megélénkül, csütörtökön néhol megerősödik, zivatarok környezetében azonban átmenetileg viharos széllökések is előfordulhatnak.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 18 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 25 és 30 fok között valószínű.

Másodfokú riasztások a várható heves esőzések miatt

Másodfokú riasztásokat is kiadtak a heves zivatar és a felhőszakadás veszélye miatt szerda délután. Az érintett területeken a következő órákban olyan zivatarok várhatók, amelyeket károkozó szél, jégeső, jelentős mennyiségű csapadék kísérhet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint

  • Bács-Kiskun és Csongrád megyében adták ki a másodfokú riasztásokat.
  • Emellett Budapesten, Pest megyében, továbbá Baranya, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyében elsőfokú riasztások, figyelmeztetések vannak érvényben a heves zivatar miatt.
  • A felhőszakadás veszélye miatt a fővárosban, Pest, Baranya, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyében vannak kiadva elsőfokú riasztások, figyelmeztetések.

    Zivatarfelhő Nagykanizsa felett márciusban
    Fotó: MTI / Varga György

    Azt írták: a nap további részében főként a Dunától keletre, illetve a Dél-Dunántúlon szórványosan valószínűek zivatarok. Környezetükben néhol lokálisan jelentős mennyiségű csapadék, szélerősödés és jellemzően kisebb méretű jég előfordulhat. Ezeken a területeken egy-egy heves zivatar sem zárható ki a délutántól késő estig tartó időszakban, melyhez jégeső – 2 centiméter körüli jéggel –, valamint 80 kilométer/óra feletti széllökések is társulhatnak. Éjfél után már elsősorban a Tiszántúlon lehet számítani szórványosan zivatarokra, melyek közül az intenzívebbeket felhőszakadás kísérheti.

    Csütörtök reggelre, délelőttre fokozatosan lecseng a „zivatartevékenység”.

    Az előrejelzés szerint csütörtökön délelőtt a Tiszántúlon alakulhat még ki egy-egy zivatar, délután már csak néhol lehet záporeső. Országszerte kisüt a nap. A szél viszont még megélénkül, néhol megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökések is előfordulhatnak. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-18, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 Celsius-fok között valószínű.

    Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.