Megtalálták a bombát az Erzsébet hídnál
Kedd délután már nem kell forgalomkorlátozásra számítani az Erzsébet hídnál. A tűzszerészek találtak egy robbanótestet a Dunában, de annak beazonosítását csak szerda reggel kezdik meg – közölte a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs vezetője kedd délután. A bombáról korábban egy balesetnél segédkező civil búvárcsoport tagjai tettek bejelentést a rendőrségen.

Fotó: MTI / Lakatos Péter
Hozzátette: az esetleges útlezárásokról, forgalomkorlátozásokról, kitelepítésekről időben tájékoztatják majd a lakosságot.
Csütörtök reggel kezdik meg a robbanótest kiemelését
Mégsem szerdán, hanem csütörtök reggel kezdik meg a Dunában, az Erzsébet-hídnál talált világháborús robbanótest azonosítását és kiemelését a tűzszerészek – tájékoztatta a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs tisztje az MTI-t. Markovics Zita kedd délután elmondta: ahhoz, hogy minél kevesebb fennakadást okozzon a tűzszerészi munka, szerda reggel el kell kezdeni az egyeztetéseket a rendvédelem és az önkormányzatok képviselői között arról, milyen módon emeljék ki a robbanótestet, milyen biztonsági intézkedések lépjenek életbe, valamint, hogy mekkora területen zárják le a környéket.


