BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Észak-Macedónia lett a NATO 30. tagja

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Észak-Macedónia hivatalosan a NATO tagjává vált pénteken.

Észak-Macedónia hivatalosan a NATO tagjává vált pénteken, miután Szkopje képviselői letétbe helyezték országuk csatlakozásának ratifikációs okmányait a katonai-politikai szövetséget létrehozó washingtoni szerződés letéteményes állama, az Egyesült Államok kormányánál – közölte a NATO.

Észak-Macedónia az észak-atlanti szövetség 30. tagállama lett.

Jens Stoltenberg NATO-főtitkár Brüsszelben, internetes tájékoztatójában azt mondta, Észak-Macedónia a NATO családjának része lett, amely immár harminc nemzet és csaknem egy milliárd ember családja.

Fotó: Beata Zawrzel/NurPhoto/AFP

„Olyan család ez, amely azon a bizonyosságon alapul, hogy függetlenül attól, milyen kihívásokkal nézünk szembe, együtt erősebb és biztonságosabb” – fogalmazott.

Sztevo Pendarovszki észak-macedón államfő a múlt héten aláírta a szükséges dokumentumokat, ezzel minden akadály elhárult a nyugat-balkáni ország NATO-csatlakozása elől.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.