Közélet

A Mathias Corvinus Collegium a tehetséggondozásra teszi a hangsúlyt

Teljes állású oktatók, négyszer több diák, hazai és határon túli központok, új budapesti centrum, megújuló Egyetemi Program – megújul az MCC.

Teljes állású oktatók, négyszer több diák, hazai és határon túli központok, új budapesti centrum, megújuló Egyetemi Program – ez vár a közérdekű vagyonkezelő alapítványi formában továbbműködő MCC-re. Szalai Zoltán, az intézmény főigazgatója és Orbán Balázs, az alapítvány kuratóriumának elnöke sajtótájékoztatón mutatták be a fejlesztéseket illetve bemutatkoztak a Collegium új oktatói is – olvasható a Mandiner cikkében.

Az ország fő erőforrása a tehetség

Magyarország számára nemzetstratégiai jelentőséggel bír a tehetséggondozás – emelte ki Orbán Balázs. A kuratórium elnöke szerint az ország fő erőforrását a tehetség jelenti, ezért is támogatják a felsőoktatásban zajló modernizációt.

Ezzel párhuzamosan szükség van egy tehetséggondozó rendszer kialakítására a legtehetségesebbek számára, egy olyan programra, ahonnan „a magyar politikai, gazdasági és kulturális elit ki tud nőni”.

Az MCC az egyetlen, amely 25 éve magas színvonalon képviseli ezt a fajta multidiszciplináris megközelítést

– emelte ki Orbán Balázs.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az intézmény mögött álló alapítvány közérdekű vagyonkezelő alapítvánnyá alakult át, függetlenné válva az államtól és az alapító családtól is, széleskörű mozgásteret biztosítva az MCC működéséhez. Jelenleg

10 helyszínen 2500 fiatal tehetséggondozása zajlik az általános iskolától kezdődően egészen a felnőttképzésig.

A cél, hogy minden megyeszékhelyen, és határon túli helyszínekkel is bővülve tízezer fiatalnak biztosítsák a tehetséggondozást. Az intézmény az ingyenes képzés mellett ösztöndíjakat biztosít, erős alumni-rendszert épít, és karrierirodával segíti a tanulók tapasztalatszerzését, elhelyezkedését. Megújul a Collegium egyetemi képzési programja:

az eddigi szakirányok angolszász típusú iskolákká alakulnak át.

Az iskolákat teljes állású oktatók és műhelyvezetők irányítják, akik a hazai és nemzetközi tudományos élet elismert szaktekintélyei közül kerültek ki. Az oktatók az oktatás mellett kutatásokat is végeznek, melyekbe bevonják a Collegium hallgatóit.

Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) fõigazgatója (b) beszédet mond a Mathias Corvinus Collegiumban tartott sajtótájékoztatón, mellette Orbán Balázs, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) kuratóriumának elnöke, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára (k) és Boris Kálnoky, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Média Iskolájának vezetõje (j). MTI/Kovács Tamás
Szepesi Balázs, a Közgazdasági Iskola vezetője szerint az Iskola három célt szolgál:

  • a magyar gazdaság jövőbeni vállalatvezetőinek, irányítóinak képzését,
  • a magyar gazdaság működésének kutatások általi megértését, emellett pedig
  • az Iskola a gazdaságról szóló diskurzusnak szolgáltat platformot.
  • Porkoláb Imre, a Vezetőképző Akadémia vezetője szerint reformra van szükség, új alapokra kell helyezni a vezetőképzést Magyarországon.

    Nagyon hiszek a küldetésalapú vezetésben. Egy valódi, arisztotelészi értelemben vett tutori rendszert építünk ki.

    – hangsúlyozta.

     

    Mathias Corvinus Collegium intézmény iskola felsőoktatás
    Kapcsolódó cikkek