Közélet

A magyarok mégse lennének olyan negatívak?

A megkérdezettek 55 százaléka mondta azt, hogy negatívan érintette a világban kialakult helyzet, ugyanakkor 45 százalék legalább egy pozitív változást is kiemelt a saját életében.

Noha az emberek több mint felét érintette negatívan a koronavírus-járvány, észrevesszük annak pozitív hatásait is – mutatott rá az NN Biztosító kutatása.

A megkérdezettek válaszaiból kitűnik,a bizonytalanságot éljük meg a legrosszabbul, ugyanakkor az összezártság közelebb hozta egymáshoz a családokat, sőt a hobbijainkra és az önfejlesztésre is több időt szentelünk – igaz, ehhez szükséges az anyagi biztonság megléte is.

A magyarok csaknem fele (49 százalék) igyekszik a lehetőségekhez képest megőrizni a járvány előtti életmódját, ám tízből hét (71 százalékuk) saját bevallása szerint szabálykövető és tiszteletben tartja a járványvédelmi intézkedéseket

– derül ki a biztosító kutatásából.

Fotó: Pixabay

A válaszokból így messze nem az a népvélekedés látszik, miszerint a magyarok pusztán csak át akarják vészelni valahogy a járványt, sőt, a legtöbben aktívan foglalkoznak azzal a gondolattal, hogy mindez milyen hatással volt és lesz az életükre.

  • A megkérdezettek több mint fele (55 százaléka) mondta azt, hogy negatívan érintette a világban kialakult helyzet,
  • ugyanakkor közel minden második ember (45 százalék) legalább egy olyan pozitív változást is kiemelt a saját életében, amely a korlátozások következtében alakult ki.
  • A sokszor borúlátónak elkönyvelt magyar lakosság tehát még ebben a helyzetben is meglátjuk a jót.

    Miközben a kutatásban résztvevők közül minden harmadik embernek (33 százalék) megcsappant a háztartásszintű jövedelme, illetve hasonló arányban (37 százaléknak) a megtakarításra fordítható eszközei is csökkentek a járvány megjelenése óta.

    A családdal töltött órák száma tavasz óta minden negyedik megkérdezett esetében emelkedett, amit háromnegyedük kifejezetten pozitív változásként élt meg.

    A karantén időszakában az összezártságról a megkérdezettek közül minden harmadik embernek (33 százaléknak) volt pozitív élménye, míg minden ötödik személy (20 százalék) inkább negatívan élte meg azt.

    A járvány okozta változásokat a megkérdezettek háromnegyede-négyötöde tartósnak gondolja.

    A járvány kitörése óta a 24-59 éveseknek nőtt a pénzügyi tudatossága: 50 százalékukban felmerült a kiadásaik racionalizálása, minden második megkérdezett pedig komolyan kalkulál valamilyen rendszeres megtakarítás elindításával.

    járvány karantén koronavírus kijárási tilalom válság
    Kapcsolódó cikkek