BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Többnyire stagnáló a szennyvízben mért koronavírus-koncentráció

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A vizsgálati eredmények alapján az első héten egyik településen sem tapasztaltak jelentős növekedést.

Többnyire stagnáló a szennyvízben mért koronavírus-koncentráció – írta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) adatai alapján a koronavirus.gov.hu kedden.

A kormányzati oldalon azt írták: 2021 első hetében a szennyvízminták átlagos SARS-CoV-2 koncentrációja továbbra is stagnáló vagy enyhén csökkenő tendenciát mutat.

Fotó: Varga György / MTI

A vizsgálati eredmények alapján az első héten egyik településen sem tapasztaltak jelentős növekedést.

Debrecenben, Kaposváron, Salgótarjánban és az öt Budapest környéki településen (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) csökkenő a tendencia.

Szekszárdon és Szolnokon azonban továbbra is az átlagosnál magasabb az új koronavírus koncentrációja a szennyvízben – tették hozzá.

Kiemelték továbbá, hogy a kedvező tendencia fenntartása érdekében továbbra is fontos a járványügyi szabályok betartása: mindenki tartsa be a kijárási korlátozásokat, akinek pedig tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát! Fontos a legalább 1,5 méteres távolság megtartása, a maszk viselése, valamint a gyakori és alapos kézmosás is – sorolták.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.