BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ismét emelkedett a szennyvízben a koronavírus-koncentráció

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Békéscsabán, Debrecenben, Nyíregyházán, Szolnokon, valamint a Budapest környéki agglomerációs településeken is nőtt a betegszám.

A 38. héten is emelkedett a szennyvízben a koronavírus koncentrációja – írja a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a honlapján. Kiemelték

a szennyvízminták SARS-CoV-2 vírus-koncentrációja több hét távlatában lassú emelkedést mutat.

Ugyanakkor azt írják, hogy a vizsgált magyarországi városok többségét stagnáló tendencia jellemzi.

Fotó: Shutterstock

Az NNK szerint enyhe emelkedés látható Békéscsabán, Debrecenben, Nyíregyházán, Szolnokon, valamint a Budapest környéki agglomerációs települések Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta közös mintáiban.

A szennyvízmintákban csökkenés Győrött és Kaposváron figyelhető meg. A vizsgált helyszínek közül 12 minta koncentrációja az alacsony tartományba, míg 10 minta a mérsékelt tartományba esik – közölte az NNK.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.