BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elhunyt Andrew Fletcher, a Depeche Mode billentyűse

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A brit elektronikus zenekar tagjai a közösségi médiában erősítették meg zenésztársuk halálát.

60 éves korában elhunyt Andrew Fletcher, a Depeche Mode brit elektronikus zenekar egyik alapítótagja – tudatta a Guardian.

Mélységes szomorúsággal tölt el minket jó barátunk, családtagunk és egyben zenésztársunk, Andy "Fletch" Fletcher korai halála

 – áll a zenekar által kiadott közleményben.

Fletcher – akit legtöbben csak a "Fletch" becenéven ismertek – 1961-ben született Nottinghamben, majd később az Essex-i Basildonba költözött, ahol az 1970-es évek végén Martin Gore-ral és Vince Clarke-kal együtt megalakította a Composition Of Sound nevű zenekart. Dave Gahan énekes csatlakozásakor változtatták a nevüket a Depeche Mode-ra, és a négytagú banda olyan slágerekkel aratott sikert, mint például a New Life és a Just Can't Get Enough.

Fletch-nek arany szíve volt, és mindig ott volt, ha az embernek támogatásra, egy jó beszélgetésre, nevetésre vagy egy hideg sörre volt szüksége. Együtt érzünk a családdal ezekben a nehéz időkben, és arra kérünk mindenkit, hogy tartsák tiszteletben a magánéletüket

– írták a bejegyzésben.

A Depeche Mode rockzenekar tagjai balról: Andrew Fletcher, Dave Gahan és Martin Gore a Spirit című albumukat népszerűsítő sajtótájékoztatón Milánóban 2016. október 11-én.
Fotó: Guiseppe Cacade / AFP
Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.