BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sosem tapasztalt szárazság uralkodik Szlovákiában

Egyre több folyó szárad ki az országban, kritikus a helyzet.

Szlovákiában is szenvednek az aszálytól. A záporokból és zivatarokból esetenként aláhulló csapadék képtelen pótolni a folyók és patakok vizét – írja az Új Szó.

Egyre több folyó szárad ki Szlovákiában, a helyzet Szliácson a legaggasztóbb.

A Bódva után, amelynek vize 15 kilométeres szakaszon eltűnt, a Rajcsánka szintén hasonló sorsra jutott, Facskótól egészen Frivaldnádasig kiszáradt. Ezenkívül a Berezói patak szintén víz nélkül maradt, valamint a Vág mellékfolyójának számító Tovarský patak is, miközben 

a Chvojnica folyó mindössze 2-3 centiméter mély. 

Szliácson 200 milliméter a csapadékhiány, ami azt jelenti, hogy egy négyzetméterről 200 liter víz hiányzik, ami rövid időn belül pótolhatatlan mennyiség.

Hőhullámok, aszály és erdőtüzek sanyargatják Európát

A szomszédos Szlovéniát is elérték a lángok, az Alföldön is sok munkája van a tűzoltóknak.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.