A felszállás előkészületei közben kigyulladt az orlandói nemzetközi repülőtéren hétfőn a Delta légitársaság egyik utasszállító repülőgépének hajtóműve, ezért a fedélzetéről evakuálni kellett az utasokat – közölték a repülőtér illetékesei. A közleményben személyi sérülésről nem számoltak be a hatóságok.
A Delta Air Lines 1213-as járata hétfőn délelőtt a menetrend szerinti indulást megelőzően még a kifutón állt, amikor kigyulladt a hajtóműve. Az utasokat az ilyenkor szokásos protokoll szerint evakuálták, a helyszínre mentőket és tűzoltókat vezényeltek – írta a közösségi médiában a repülőtér.
Az Airbus A330-as repülőgép fedélzetén 282 utas, 10 légiutaskísérő és két pilóta tartózkodott.
A közösségi médiában megjelent felvételek szerint az utasok vészcsúszdán hagyták el a gépet. A tűz okát a repülőtér műszaki személyzete vizsgálja.
Pár nappal korábban egy amerikai férfi térített el egy repülőgépet Belize-ben. Ekkor összesen tizennégy utas tartózkodott a kisrepülőgépen. A gépeltérítő röviddel a felszállás előtt kerítette hatalmába a gépet, el akarta hagyni az országot, és több üzemanyagot követelt. A férfi a késével három utast megsebesített, végül egy utas - aki engedéllyel tartott magánál lőfegyvert – mellkason lőtte, és ezzel halálosan megsebesítette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.