Valami megváltozott, Zelenszkij bosszút állt: Ukrajna rátámadt Oroszország százezres városaira, nincs áram és fűtés – „Minden mentőegység a helyén van”
Az orosz belgorodi terület kormányzója, Vjacseszlav Gladkov azt állította, hogy súlyos károk keletkeztek az energetikai infrastruktúrában.

„Előzetesen az energetikai infrastruktúra létesítményeiben súlyos károk keletkeztek. Jelenleg tisztázzák a károk mértékét. Az információkat a következményekről pontosítják” – írta.
A helyi „Pepel–Belgorod” Telegram-csatorna arról számolt be, hogy rakétacsapás érte a Belgorodi Hőerőművet. Egy másik rakétacsapást – előzetes adatok szerint – a „Frunzsenszkaja” elektromos alállomás ellen hajtottak végre. Ugyanakkor megjegyzik, hogy a Belgorodot ért csapások során nem történt nagyszabású áramszünet.
A brjanszki területen belül önkormányzatban és részben Brjanszk városában nincs fűtés és villamos energia.
Minden vészhelyzeti brigád a helyszínen van. Folyamatban van a tartalék kapacitások csatlakoztatása. Dolgoznak a hő- és áramszolgáltatási létesítmények visszakapcsolásán.”
Alekszandr Bogomaz, Brjanszk megye vezetője ezt megelőzően kijelentette: a régió elleni dróntámadás több mint 12 órán át tartott, és állítása szerint több mint 170 pilóta nélküli légi járművet lőttek le.
Moszkva polgármestere, Szergej Szobjanyin vasárnap drón lelövéséről számolt be, míg a Brjanszki terület kormányzója akkor 120 drón elleni támadásáról beszélt.
A Brjanszki terület öt önkormányzatában, valamint részben Brjanszk városában nincs fűtés és áram az energetikai infrastruktúra elleni támadások miatt.
„Az ellenség csapása következtében a Brjanszki terület energetikai infrastruktúrájának létesítményei ellen öt önkormányzatban és részben Brjanszk városában nincs fűtés és villamosenergia-szolgáltatás.
Minden hibaelhárító brigád a helyszínen tartózkodik. Folyamatban van a tartalék kapacitások bekapcsolása. Dolgoznak a hő- és áramszolgáltatási létesítmények visszakapcsolásán.”
Ezt megelőzően Bogomaz azt állította, hogy a régió elleni dróntámadás több mint 12 órán át tartott, és állítása szerint több mint 170 pilóta nélküli légi járművet lőttek le.
Moszkva polgármestere, Szergej Szobjanyin vasárnap arról számolt be, hogy 13, Moszkva felé tartó drónt lőttek le, míg a Brjanszki terület kormányzója akkor 120 drón régió elleni támadásáról beszélt.



