BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csak félig véd a brazil mutáció ellen a kínai CoronaVac

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A dél-amerikai országban pont a kínai CoronaVac az oltási program első számú vakcinája.

Csak 50,7 százalékban véd a kínai fejlesztésű CoronaVac oltóanyag az eredeti, vuhaninál agresszívebben fertőző brazil koronavírus-variáns ellen – adta hírül vasárnap a vakcinát Brazíliában gyártó Butantan intézet.

Az adat annak a felmérésnek az eredménye, amelyet Brazíliában 12 400 önkéntesre kiterjedőn végzett az intézet.

A Butantan tudatta azt is, hogy a vakcina legalább 83,7 százalékban enyhíti annyira a vírusvariáns okozta megbetegedést, hogy nincs szükség kórházi vagy orvosi ellátásra.

Fotó: Mauro Pimentel / AFP

Az intézet felmérése dokumentációját elküldte a The Lancet című tekintélyes orvosi lapnak.

Brazíliában a CoronaVac az oltási hadjárat fő vakcinája, amelyet a kínai Sinovac Biotech cég fejlesztett ki.

A 211 millió lakosú dél-amerikai országban szombatról vasárnapra 1803-an haltak meg a járvány miatt, velük az elhunytak száma 353 ezer fölé emelkedett.

Vasárnap a többi kínai oltóanyag alacsony hatékonysága is napvilágra került, a kínai járványügyi központ vezetője a vakcinák keverését javasolta a védettség növelése érdekében.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.