A befektetők még mindig aggódnak a jövőbeni olajellátás miatt, ez hajtja folyamatosan felfelé az árfolyamot. Ugyan a jegyzésre több tényező hat, de az elemzők szerint rövid távon az Irán elleni szankciók döntik el a mozgás irányát. Még kérdés, milyen intézkedéseket vezet be az Egyesült Államok Irán ellen. A helyzet azért is kényes, mert Donald Trump vélhetően szeretne Irán megfegyelmezésével kampányolni a novemberben esedékes törvényhozási választásokon.
A geopolitikai kockázatok növekedése miatt nagyjából két hete megállás nélkül drágul az olaj: tegnap a WTI bő 2 százalékos pluszban is járt, míg a Brent több mint 1 százalékosban. Jót tesz az olajárnak – nem úgy Teherán megítélésének –, hogy Irán-barát hútik támadtak meg több szaúdi olajszállítmányt a Vörös-tengeren, ezért az arab királyság egy ideig szünetelteti exportját az érintett útvonalakon. Kiszámíthatatlan viszont, hogy a kínai–amerikai kereskedelmi konfliktus milyen hatással lesz a jegyzésre, de az biztos, hogy Kína energetikai tervei hosszú távon nem kedveznek az árfolyamnak. A távol-keleti állam ugyanis bővíti energiaportfólióját, és növeli elektromosautó-flottáját, így többéves távlatban szinte biztos, hogy a világ legnagyobb olajigényű országa csökkenti az importját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.