Ohióban bitcoinnal is lehet adót fizetni
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz Ohio államban tevékenykedő vállalkozások tegnaptól már bitcoinban is teljesíthetik adókötelezettségeiket. Az ötlet Josh Mandeltől, Ohio kincstárnokától származik, akinek meggyőződése, hogy az újítás kifejezetten előnyös, hiszen azonnali, biztonságos és átlátható fizetési mód. A vállalkozások összesen 23 helyi adót fizethetnek be digitálisan, a dohánytermékek jövedéki adójától az üzemanyagadón át egészen az áfáig – írja a The Wall Street Journal. A lehetőséget elsőként megteremtő Ohio e célra online felületet hozott létre. A kötelezettek regisztrációs azonosításuk után beüthetik a felületen a fizetendő adót és az utalás határidejét, utána utalhatnak. Egyelőre csak bitcoinban, de az elfogadott kriptovaluták körét hamarosan kiterjesztik. | K. B.


