BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mérést végzett az ADAC: 10–25 százalékos a töltési veszteség

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

AM | A villanyautók energiafogyasztásából egyszerűen kihagyják a töltési veszteséget, azt az energiamennyiséget, amely az akkumulátor töltésekor keletkezik, és ugyanúgy ki kell fizetnie az ügyfélnek, mint azt az energiát, amely ténylegesen bekerül az akkumulátorba, és a jármű hajtására szolgál. Az ADAC most 15 villanyautónál vizsgálta meg a különbséget a fedélzeti számítógép által kiszámolt fogyasztás és a ténylegesen a töltőoszlopból leadott energiamennyiség között, és 10–25 százalék közötti eltérést tapasztalt. A Tesla Model 3 Long Range esetén 24,9 százalékos töltési veszteséget tapasztaltak, a Renault Zoe modelltől függően 18,4–19 százalékot pazarol, a Nissan Leafnél 17,6 százalék megy veszendőbe, egyedül a Kia e-Niro ért el 10 százalék alatti, egészen pontosan 9,9 százalékos értéket. A szakemberek szerint lehetne javítani a helyzeten energiatakarékos töltőberendezések fejlesztésével, de ma még, amikor az alaphálózat kiépítése folyik, ilyesmire egyszerűen nem fordítanak elég nagy figyelmet a gyártók. Azzal lehetne javítani a helyzeten, és az autó- és töltőberendezés-gyártókat javításra ösztönözni, ha az autó műszaki adatai között szerepelne a töltési veszteség, és bekerülhetne a villanyautók költségszámításaiba is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.