BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Először a magyarok térnek vissza

Rendkívül nehéz évet zárt tavaly a 231 szobás, négycsillagos Hotel Európa Fit szállodát működtető Hévinvest Spa-Golf Zrt., de már kezdenek érkezni a magyar vendégek rendelései, és remélhetőleg a következő hónapokban lassan visszatérnek a külföldiek is – mondta Tóth János, a családi tulajdonú részvénytársaság elnöke. A 2021 még járványév lesz, de bizakodnak, hogy jövőre visszatérhetnek a megszokott üzletmenethez, és újra elérhetik a 2019-es év kiemelkedő eredményét.

A cég árbevétele 2019-ben az előző évhez viszonyítva 12 százalékkal 2,78 milliárd forintra emelkedett, de tavaly tavasszal és a múlt év végén is két-két hónapra üzemszünetet rendeltek el a járvány miatt. Idén februártól fogadnak üzleti céllal érkező vendégeket, de az ebből származó árbevétel igen szerény. Szeptember 1-jétől nem fogadhattak szabadidejük eltöltésére érkező külföldi vendégeket, ami órási bevételkiesést okozott, hiszen a hévízi szálloda vendégei hagyományosan háromnegyed részben a határon túlról érkeznek. Az árbevétel tavaly a felére esett vissza. „A zökkenőmentes újraindulásunkat segíti, hogy munkavállalóink jelentős részét meg tudtuk őrizni, a felelősség vállalása mellett szem előtt tartottuk a megszerzett turisztikai tudás és a tapasztalat megőrzését – nyilatkozta a tulajdonos. Részben segítséget nyújtott ebben az állami bértámogatás és a kiesett forgalom utáni támogatások rendszere, de az állandó költségek jelentős részét a tartalékokból fedezték. Lökést adhat, ha még az európai vakcinaútlevél bevezetése előtt Magyarországnak sikerül kétoldalú megállapodásokat kötnie a védettségi igazolványok kölcsönös elfogadásáról: különösen a környező országok, a német nyelvterület, Oroszország tartozik a szálloda főbb küldő piacaihoz, de az oltásban elöl járó országok – az USA, az Egyesült Királyság vagy Izrael – turistái is hozzájárulnának az ország idegenforgalmának erősödéséhez. Az üzemszünet alatt a társaság egy két és fél éves beruházási programba kezdett – részben a Kisfaludy szálláshely-fejlesztési konstrukció támogatásával –, felerészben már el is készültek, és a szálloda megújult külsővel várja a vendégeket – mondta Tóth János.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.