Hiány lehet benzinből az amerikai kutakon
Az előrejelzések szerint több mint 43 millió amerikaiak indul útnak autóval a függetlenség napi ünnepi hétvégén, akik azzal kénytelenek szembesülni, hogy hét év féléves csúcson vannak az üzemanyagárak.
Egy gallon (3,79 liter) üzemanyag országos átlagára megközelíti a 3,1 dollárt (egy dollár 295,46 forint), ami 42 százalékos drágulást jelent az egy évvel ezelőttihez képest, amikor a koronavírus-járvány miatt gyakorlatilag leállt a gazdaság, és zuhantak az árak.

Ráadásul a CNN tudósítása szerint egyre több kúton egyáltalán nincs benzin amiatt, hogy nincs elég teherautó-sofőr, és a növekvő kereslet fennakadásokat és hiányt okoz az ellátási láncban. Az üzemanyag-kereslet egyébként megegyezik a 2019. június végivel, de 16 százalékkal nőtt 2020. vége óta.