BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A szilveszteri petárdázás menti meg a német pirotechnikai ágazatot

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nagyon megviselte a járvány a szereplőket.

Az elmúlt két évben a szilveszteri petárdákra vonatkozó értékesítési tilalom jókora kihívást jelentett a tűzijátékgyártók számára, konkrétan a 2020-as és 2021-es járványvédelmi korlátozás szinte kiütötte az iparágat. 

Tüzijáték Budapest, Augusztus 20
Az augusztusi tűzijáték Budapesten. Itt mások a léptékek. Fotó: Ferenc Isza / AFP

A válság során kapott támogatással az értékesítési veszteségeket csak mérsékelni tudták, kompenzálni nem, 2020 óta több száz alkalmazottat bocsátottak el az ágazatból  – mondta a VPI (Verband der pyrotechnischen Industrie) ügyvezető igazgatója, Klaus Gotzen a német dpa hírügynökségnek adott interjúban.

Az idén szilveszterkor újra lehet petárdázni Németországban.

A pirotechnikai ágazat vállalatai a járványügyi zárlatok feloldása nyomán forgalmuk normalizálódására, az idén összességében 120 millió euró körüli bevételre számítanak

– közölte Gotzen.

A világjárvány idején az iparág fenntarthatóbb működési modellt dolgozott ki – tájékoztatott Thomas Schreiber, a VPI elnöke. „A célunk az, hogy teljesen kiváltsuk a műanyagot a termékeinkben; minden terméknek biológiailag lebomlóvá kell válnia” – hangsúlyozta.


 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.