Magyarország megkapta a kért energiabiztonsági garanciákat, az Európai Bizottság elkötelezte magát a földgáz- és kőolajvezetékek védelme mellett – közölte Szijjártó Péter hétfőn Brüsszelben.
A tárcavezető azt írta a Facebookon az európai uniós külügyi tanács ülésének szünetében, hogy az Európai Bizottság elkötelezte magát az EU tagországaiba vezető földgáz- és kőolajvezetékek védelme mellett.
A politikus szerint az EB világossá tette, hogy az uniós tagállamokat ellátó energia-infrastruktúra épsége az egész EU biztonságát illető kérdés. Emiatt a bizottság biztosítékot kér Ukrajnától az EU-ba irányuló kőolajszállítások fenntartása érdekében.
Tudatta, hogy az ügyről hamarosan részletesebben is be fog számolni. Az EU az orosz–ukrán háború kirobbanása óta 15 szankciós csomagot hozott Oroszország ellen: a büntetőintézkedéseket félévente kell meghosszabbítani, de ehhez egyhangú döntés szükséges. Az Európai Unió külügyminiszterei ma ülnek asztalhoz, hogy dűlőre jussanak a szankciókról.
Szijjártó Péter ezzel kapcsolatban korábban kijelentette: az dönti el a magyar szavazatot, hogy az Európai Bizottság ad-e garanciát arra, hogy a jövőben fellép minden olyan esetben, amikor uniós tagállamok energiabiztonságát fenyegetik az Európai Unión kívülről.
Szijjártó Péter: a Török Áramlatot minden eszközzel meg kell védeni
Szijjártó Péter azt írta, az elmúlt hetekben több olyan, aggodalomra okot adó döntés született a szomszédságunkban, amelyek kihívásokat okoznak hazánk energiaellátásának biztosításában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.