Mindkét macska Wild Coast Raw gyártmányú, nyers húsból előállított macskaeledelt fogyasztott, mielőtt megbetegedett – írja az MTI. A madárinfluenza kórokozóját a macskákban és ételükben is sikerült kimutatni. A macskák olyan súlyosan megbetegedtek, hogy tulajdonosaik úgy döntöttek, jobb, ha az állatorvos elaltatja őket.
Tyler Duncan, a Wild Coast tulajdonosa közölte, külső laboratórium bevonásával vizsgálat folyik a cégnél, hogy kiszűrjék a madárinfluenzát a macskaeledelekben. Nyomatékosította: csak olyan húst használnak, amely igazoltan emberi fogyasztásra is alkalmas lenne, és olyan termelőktől szerzik be, amelyeket megvizsgált a szövetségi mezőgazdasági minisztérium.
A vírus már több millió csirkét fertőzött meg 2022 óta az országban, és több ezer marha és 70 ember is elkapta már a kórt tavaly április óta.
Az amerikai járványügyi hatóságok szerint az emberekre a betegség alacsony kockázatot jelent.
Az oregoni mezőgazdasági minisztérium felhívta az állattartók figyelmét, hogy semmi esetre se adjanak nem teljesen átfőtt vagy nyers húst kedvenceiknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.