Kínai kutatók sokkal több kutatási tanulmányt készítettek a csiptervezés és -gyártás területén, mint bármely más ország – derült ki az amerikai Georgetown Egyetem Emerging Technology Observatory nevű szervezetének jelentéséből.
A tanulmány szerint a 2018 és 2023 közötti ötéves időszakban megjelent 475 ezer angol nyelvű, csiptervezéssel és -gyártással kapcsolatos cikk 34 százalékát Kína félvezető-kutatási publikációi adták.
A második helyen az európai nemzetek állnak együttesen 18 százalékkal, a harmadikon pedig az Egyesült Államok 15 százalékkal.
Az összes publikáció legtöbbet idézett top 10 százalékának pedig a fele származik kínai kutatóintézetek szerzőitől, míg 22 százalékuk amerikai kutatóktól, 17 százalékuk pedig európaiaktól.
A magas számhoz hozzájárulhatott az is, hogy a kínai felsőoktatásban a magasabb egyetemi végzettség megszerzéséhez előírás tanulmányokat készíteni.
Európa nyúlja le a nyugati csúcstech tehetségeket? Nem, Kína – csip- és MI-háború új fronton
Kína a tehetségek toborzását próbálja felhasználni arra, hogy tudományos és technológiai szuperhatalommá váljon. Az érintett nyugati és ázsiai cégek nehezen tudnak fellépni a jelenség ellen, hiszen a munkavállalók elcsábítása nem illegális.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.