BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A szerb dúsgazdagok itt pihentetik a jachtjaikat

Az Adriai-tenger montenegrói kikötőiben több mint negyven ország állampolgárainak luxushajói horgonyoznak. A jachtok többsége szerb, megelőzve az orosz oligarchák luxushajóit.

Mintegy 500 adriai jachtnak van montenegrói felségjelzése, a tulajdonosaik többsége azonban szerbiai állampolgár – közölte a Dan című podgoricai napilap.

Working,In,Sea,Traveling.,Man,With,Laptop,In,Beach,Hammock.
jacht
Montenegróban a  jachtok többsége szerb, megelőzve az orosz oligarchák luxushajóit / Fotó: Shutterstock

A beszámolói szerint az Adriai-tenger montenegrói kikötőiben több mint negyven ország állampolgárainak luxushajói pihennek, a 486 bejegyezett jachtból 

  • 146-nak szerb, 
  • 123-nak orosz, 
  • 71-nek montenegrói állampolgár vagy vállalat a tulajdonosa. 

De kínai, ukrán, amerikai, boszniai, német, francia, lett és kazah tulajdonosok is szerepelnek az illetékes szerv bejegyzésében.

A montenegrói tengerpartra érkező turisták jelentős része az utóbbi tíz évben Oroszországból érkezett, és a tengerparton épült szállodák nagy része is orosz tulajdonú vagy résztulajdonú. Az Adriai-tenger montenegrói partja 260 kilométer hosszú, a tenger délkeleti részén található, Albánia és Horvátország között. 

A 620 ezres ország bruttó hazai termékének (GDP) több mint a negyede a turizmusból származik.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.